טיפים לאירוח

2 דק’ קריאה

זה לא קורה היום רק במסעדות, זה קורה גם בבתים. ככל שהקולינריה משתבחת והופכת למרכז של תוכניות הטלוויזיה והחיים, כך היחס אליה בבתים הולך ומשתבח וכל אחד רוצה לעשות אצלו בבית ארוחת מאסטר שף, עם כל מה שנלווה אליה. כדי לתת לאורחים שלכם הרגשה שהם הגיעו למסעדת יוקרה, הכינו תפריט עם רשימה של מנות הערב. זה מאדיר את תחושת האירוח וגורם לאורחים להתנהג בהתאם. ארוחת ערב עם תפריט מבטיחה לכם מנות שרק אתם מקבלים היום, זכיתם. התפריט אגב יכול לכלול גם מנות בחירה, ואם רוצים ממש להגזים אפשר להכין לכל אחד מה שהוא רוצה, אבל זה בתנאי שאתם מזמינים אליכם הביתה אורחים לארוחת שף (זה מאוד טרנדי), אבל השף זה בשלן או בשלנית הבית.

כדי לייצר אווירה של מסעדה שתורמת לאירוח ויוצרת אווירה מסביב, אתם יכולים להכין בצד שולחן להכנת קוקטיילים, אתם יכולים לקשט עם נרות ממש כמו שקורה בהרבה מסעדות, אתם יכולים להיעזר בפירות, כלים מיוחדים, צמחים ועוד. אפשר להרים שולחן נהדר מכלום, מרעיונות, זה לא חייב להיות קשור לעלויות כמו לרעיונות מיוחדים, וזה הבסיס של כל עיצוב. ארוחה עם תפריט מאפשרת לאורחים לדעת, מה הם הולכים לקבל ולהתחיל לרייר על הטעמים. אלה יכולות להיות מנות שכולם מכירים כבר מארוחות אחרות של בעלת הבית, ואלה יכולות להיות מנות סביב נושא. זו יכולה להיות ארוחה יהודית, צרפתית, איטלקית ועוד מה שמחזק את תחושת המסעדה שרוצים להשיג.

הטיפ הכי חשוב הוא להכין מנות טעימות, וללכת על בטוח. אל תנסו דברים חדשים, כי לא תמיד הם מצליחים בפעם הראשונה, (אלא אם כן עשיתים ניסיונות קודמים וזה הצליח לכם). בדרך כלל לכו על מה שאתם יודעים שזה עובד, שזה משמח את בלוטות הטעם של האורחים שלכם. לפעמים כאשר מדובר על ארוחה אותנטית ייתכן כי תצטרכו כלים מיוחדים, כדי להעמיד תבשיל הודי במרכז השולחן באירוח הודי, או אושפלו מהעדה הכורדית על מגש ענק, שכך מגישים אותו על ערימות העוף, האורז והגזר. צרו משהו מיוחד שגורם לכולם לשלוח את היד לאותו מקום, מאחד אותם תחת מנה מיוחדת, זה מאוד טרנדי היום. זה כמו לאכול בחמולה, בשבט. כאשר מגישים לאורחים מגש ענק עם כל טוב וכולם מתבקשים לשבת מסביב ולאכול, לפעמים גם עם הידיים, אבל תנו לאורחים שלכם גם סכו”ם…

חזרה לעמוד: טיפים לאירוח

שתפו את הטיפ

אודות הכותב

Close Panel

שתפו אותנו בטיפים שלכם!

דילוג לתוכן