4 דק’ קריאה

בשיתוף מגן מומחים

חברות הביטוח טורחות לספר  עד כמה הן יעמדו לצד הנפגעים ברגעים הקשים, אולם ב”רגע האמת”, כאשר אדם נזקק לכספי הביטוח שעבורו שילם במשך שנים – הוא נתקל בקשיים מערכתיים. איך לנצח את המלחמה מול חברות הביטוח? באמצעות שיטה סדורה.

כולנו מכירים את הפרסום המלווה את חברות הביטוח, לא פעם אנחנו רואים אנשים שחווים יציבות ושגשוג בחייהם, הם רצים אל עבר השקיעה, מחייכים חיוך גדול וברקע נשמע קריין עם קול בוטח, אשר מכריז כי ברגע האמת חברת הביטוח תעמוד לצד מבוטחיה.

בפועל, חברת הביטוח מתנערת מהלקוחות ומערימה קשיים שמרפים את ידיהם מלנסות ולזכות בכספי הביטוח דווקא בזמנים בהם הם זקוקים לכספם כמו חמצן לנשימה – ובפרט בעת הרעה רפואית עקב הזקנה, טראומה או מחלה קשה שהביאו למצב הסיעודי.

מומחים מסבירים: “המבוטחים במלחמה יומיומית מול חברות הביטוח, הדרך למימוש לקבלת הכספים הפכה לסיוט מתמשך”.

מבוטחים רבים ולרוב ילדיהם שנותרים להתמודד עם התסבוכת מול חברות הביטוח, מעידים כי הדרך למימוש זכויות בביטוח הסיעודי ולקבלת הכספים מחברות הביטוח נראית סבוכה ואף בלתי אפשרית.

אל תוותרו על הזכויות שלכם. תנו לנו לבדוק עבורכם – לפרטים >>

א’ (48) ממרכז הארץ שתביעתה נדחתה ע”י חברת הביטוח מספרת: “מרגע שהגשתי את התביעה בשם אבי התחיל “מרוץ האותיות הקטנות” בחוזה של עשרות עמודים בכתב משפטי סבוך, כדי להוכיח שאבי – קשיש ללא כל יכולת להתמודד משפטית – לא זכאי לגמלה שהובטחה לאורך עשרות שנים בהן שילם את הביטוח הסיעודי באדיקות במחשבה שיגיע היום והם יעמדו לצידו.

א’ לא לבד, הסטטיסטיקה מספרת שכמחצית מהתביעות הסיעודיות, שמוגשות לחברות הביטוח נדחות על הסף. במאבק בין חברות הביטוח הגדולות שמעמידות לצידן את משרדי עורכי הדין הטובים בארץ, לבין אנשים המתמודדים עם בן או בת משפחה סיעודיים, לרוב היד של הראשונים על העליונה. “ללא השכלה ורקע עמוק בתחום הסיעוד קשה מאוד לנצח את המערכת המשומנת של חברות הביטוח שבנויה כדי “לסנן” את התביעות” מסבירה מיכל אש מחברת מגן מומחים, חברה למימוש זכויות רפואיות שמתמחה בביטוח סיעודי.

אפשר להגיש את תביעת הסיעוד לבד ואפשר להיעזר במומחים

חברות המתמחות במימוש זכויות בביטוח הסיעודי צברו ניסיון רב “בקרבות” אל מול חברות הביטוח, ולכן תביעות שמוגשות דרכן זוכות לסיכויי הצלחה גבוהים באופן ניכר ביחס להגשת תביעה באופן עצמאי. ישנן חברות למימוש זכויות אשר זוכות לקדימות רבה וזאת עקב עבודה שיטתית ומובנית המאפשרת להן לקדם את התביעות שמוגשות דרכן במהירה ולהביא לכך שהמבוטח מקבל את כספו בהקדם ותוך שבועות ספורים.

בחירת חברה למימוש זכויות רפואיות

השוק רווי בחברות למימוש זכויות רפואיות. אספנו עבורכם את הדגשים לבחירת הגוף שיעבוד עבורכם:

  • האם הגוף שאתם פונים אליו מתמחה במה שדרוש לכם? – ככלל, כשהחברה אליה אתם פונים מציעה הכול מהכול – ממימוש זכויות רפואיות, דרך התנהלות מול כל רשויות המיסים והפנסיה ועד שירותים רפואיים ועוד – יכול מאוד להיות שחסרה לה ההתמחות הדרושה לכם. מימוש תביעות סיעוד הוא שירות שדורש ידע מקצועי והתמחות ייעודית, ליווי מקצועי, נפשי ומעשי, וכן הבנת הפעולות הדרושות להגדלת סיכויי ההצלחה בתביעת הביטוח הסיעודי. לכן כדאי לפנות לגוף המתמחה במימוש תביעות סיעודיות מול חברות הביטוח.

אל תאבדו זמן יקר. לבדיקת זכאות לחצו כאן >>

בכמה תיקים מטפלת החברה? 

כשבוחרים חברה שתסייע לכם במימוש תביעות בביטוח הסיעודי, כדאי לפנות לחברה ותיקה שצברה ניסיון מרשים בתחום. וזאת כיוון שגופים ללא נפח פעילות מספק עלולים שלא להכיר באופן מעמיק את המורכבות המובנית בעולם הביטוח הסיעודי, דבר שעשוי להתבטא באי-הבנה כיצד להתמודד עם מערך החוקרים הפרטיים שמפעילות חברות הביטוח, ולכן חשוב לבקש המלצות והוכחות להיקף פעילות משמעותי – אם החברה לא טיפלה במאות מקרים בתחום הסיעוד- עדיף לוותר.

האם שירות החברה מונגש לאנשים סיעודיים?

כשפונים לחברה שתנהל עבורכם את תהליך הגשת התביעה למימוש זכויות בביטוח הסיעודי חשוב לוודא שהנוחות שלכם ושל בני משפחתכם נשמרת. אם אתם או יקיריכם מתקשים לצאת מהבית ולהתהלך באופן חופשי, כדאי להיעזר במי שמבין את הצרכים שלכם. יש להתמקד רק בחברות שייפגשו אתכם ועם בני המשפחה פנים מול פנים, ואף גם ישלחו נציגים אליכם מבלי שתצטרכו להתעקש על כך. זהו תהליך ליווי אישי המצריך רגישות רבה ומשותת על אמון רב שנבנה בין הצדדים לאורך כל תהליך הטיפול בתיק, כולל שלב הערעור.  

האם התשלום הוא על בסיס הצלחה? 

ככלל כדאי לפנות לנותני שירות שלא יעמיסו עליכם יותר ממה שאתם ובני משפחתכם יכולים לשאת. כמו כן חשוב לוודא כי לא נגבה מכם תשלום נוסף על השירות. נוסף על כך כדאי לבדוק אם נדרשת מצדכם התחייבות כלכלית, ומה קורה אם התביעה מחברת הביטוח לא צולחת. כדי להיות בטוחים שלא תיפגעו מכאן ומכאן, כדאי לפנות לגוף שיגבה מכם תשלום רק במקרה של זכייה בתביעה, ורק אם חברת הביטוח תאשר את התביעה לקצבת הסיעוד.

חברת “מגן” היא אחת מהחברות הגדולות בארץ שעונות על מאפיינים אלו. החברה נוסדה מתוך הזדהות עם קשייהם של המבוטחים, אשר מנסים לממש את זכויותיהם במסגרת הביטוח הסיעודי. לחברה ותק וניסיון רב בטיפול באלפי תביעות סיעוד לאורך שנים, ובמסגרת שירותיה היא עוסקת בהבניית התיק הרפואי לצורך מימוש הזכויות הסיעודיות במסגרת תביעה המוגשת לחברת הביטוח. סיכויי ההצלחה בהגשת תביעות סיעוד דרך חברת “מגן” עומדים כיום על 85% ונחשבים לגבוהים בענף.

* השירות כולל סיוע וליווי באמצעות מומחים מקצועיים בהליך מימוש הזכויות הרפואיות, ואינו מהווה ייעוץ משפטי או ייצוג משפטי

שתפו את הטיפ

אודות הכותב

Close Panel

שתפו אותנו בטיפים שלכם!

דילוג לתוכן