טיפים לעיצוב הבית

3 דק’ קריאה

נושא העיצוב הבית היום מפותח מאוד. החל משכירת שירותיהם של אדריכל או מעצבי פנים, ועד עיצוב עצמי של דירות ובתים. אין ספק כי יש היום אפשרויות עיצוב גדולות מאוד עם מגוון עצום של
יש הרבה דירות ובתים בהם מושם דגש רב על בחירת הריהוט, תכנון המטבח, חלוקת החלל, עיצוב הקירות, הרצפה, התאורה ועוד. יש אנשים ששוכרים את שירותיהם של אדריכל או מעצבי פנים לתכנן להם את הבית, אבל כאשר מדובר בעיצוב עצמי של דירה או בית, יש לציין כי אחד התחומים הכי חשובים שחייבים לתכנן מראש, אם רוצים חיים מוארים במקומות הנכונים בבית- זה תכנון ועיצוב התאורה בבית.

אור יוצר אוירה, כמות של אור, עוצמה וסגנון של תאורה שיוצרת השראה. משום כך נקודות החשמל צריכות להיות מתוכננות, כך שיוכלו להאיר אזורים מסוימים בבית, זה בדרך כלל עונה על הצרכים של בעלי הבית ועל מהות התפקוד שלהם בתוך הבית. אנשי עיצוב ותכנון תאורה מקצועיים ישאלו אתכם את השאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם, לפני שאתם הולכים לרכוש תאורה לבית. איפה אתם נוהגים לקרוא ספרים, איפה נמצאת הטלוויזיה (אור חזק מדי בסביבה שלה, עלול להפריע לצפייה). האם יש נקודת חשמל במקום שקבעתם את פינת האוכל? כמה אור אתם צריכים במטבח ואיפה? כמה בחדרי הילדים ובחדר השינה, אמבטיה וחדרי שירותים. איזה אזורים חייבים להחשיך בלילה, איזה יכולים להישאר קצת מוארים. האם מישהו נוהג לקום באמצע הלילה? מהם צרכי התאורה של כל אחד ואחד מבני הבית.

כמו שאתם מבינים. בחירה של תאורה, זה לא מהלך ספונטני. את התאורה חייבים לתכנן בהתאם לצרכים ובהתאמה לסגנון העיצוב של הבית.
הרבה אנשים שלא תכננו ולא חשבו על הפרטים הקטנים של תכנון ועיצוב האור בבית, מצאו את עצמם קוראים ספר במקום חשוך, אזורים בבית שאין בהם שקעים. אביזרי תאורה שאינם מפיצים את האור הנכון או בעוצמה הנכון במיקום שהם נמצאים. חוסר או עודף של תאורה, שפוגמת באווירה של הבית בגלל אור חזק מדי או חלש, מיקום נקודות החשמל ואמצעי התאורה, חייב להיבחר אחרי בחינת הצרכים. הוא צריך להיות נכון מבחינת הפונקציות שעל התאורה הזו למלא בכל חלל, כדי להקל על החיים בבית. לכן תכנון תאורה צריך להיות ממש כמו תכנון עיצוב של בית. כמו שאתם מתייעצים או לוקחים מעצב פנים כדי שיחלק לכם את החלל נכון, כך חייב להיות גם תכנון ועיצוב התאורה. הוא יתחשב ברצונות ובצרכים שלכם, והוא יקבע את כמות האור שאתם צריכים בכל מקום וגם ממה להפיק את זה? האם ממנורות קיר, ממנורות עומדות, מנורות שידה ועוד. יש היום הרבה מאוד אפשרויות עיצוביות, אבל זה בהחלט חייב ללכת עם תכנון ושימושיות נכונים וכמובן גם להתאים לסגנון שלכם בבית.

חזרה לעמוד: טיפים לעיצוב הבית

שתפו את הטיפ

אודות הכותב

Close Panel

שתפו אותנו בטיפים שלכם!

דילוג לתוכן