טיפים לעיצוב הבית

2 דק’ קריאה

הרבה אנשים שמים לב לעיצוב המטבח, ולא נותנים דעתם על תכנונו. בהמשך, עלולות לצוץ הרבה מאוד בעיות שנובעות מתכנון שאיננו מותאם לתפקוד של בשלני הבית. יש חשיבות מאוד גדולה לכל נושא האחסון, בחירת מקום אחסון כלי הבישול, חומרי הגלם. כל אלה משחקים תפקיד גדול מאוד ביכולת התנועה והתפקוד במטבח. הם אמורים להקל על חיי הבשלנים, להיות ידידותיים אליהם ולתרום לתפקוד הנכון שהכם. אם חטאתם בתכנון המטבח, אתם עוד עלולים (מעצבים) לשים יותר מדי מלח… לכן החשיבות של התכנון הפנימי של ארונות המטבח, חשובה לפחות כמו העיצוב שלו.
בארץ יש בעיקר שני סוגי עיצובים מודרניים למטבחים. סגנון מודרני וסגנון כפרי. בכפרי נלך על ארונות מעץ בצביעה ידנית או עץ טבעי, והוא יהיה “עמוס” בפרטים שמעניקים לו חום. למשל חריטות ומסגרות. הסגנון המודרני לעומת זאת, מצטיין באסתטיקה גבוהה, קווים נקיים וחומרי גלם שונים ולא רק עץ. מי שמעדיף מטבח כפרי, מומלץ לבחור בחברה או בנגר שיכול לעשות עבורכם התאמות ספציפיות לצרכים של המטבח שלכם. הנה כמה טיפים לתכנון ועיצוב מטבח:

  1. בסגנון כפרי תבחרו בגופי תאורה ונברשות שיש להם עיצוב קישוטי, בסגנון מודרני, תלכו על תאורה שעשויה מזכוכית או נירוסטה בקווים נקיים.
  2. תחשבו על זה שכאשר אתם במטבח, אתם כל הזמן פותחים וסוגרים דלתות ומגירות. הפרזול שלהם חייב להיות איכותי מאוד, ולא כזה שחלילה מחליד או מתפרק מהר.
  3. עובי המשטח הפנימי של המגירות, חייב להיות בהתאם לפונקציה שלהם. יש הבדל בין מה שנדרש כדי לאחסן תבלינים או לאחסן למשל צלחות כבדות.
  4. צריך ליצור התאמה בין גובה מקומות האחסון למוצרים שמישים (כמו למשל מגירת החטיפים לילדים) לבין גובהם של המשתמשים. צריכה להיות גם התאמה בין מקומות האחסון השימושיים לגובהם של בשלני הבית.
  5. את המוצרים הכי שימושיים כמו חומרי גלם, תבלינים וכלי בישול, יש למקם בגובה העיניים, כך שניתן יהיה להגיע אליהם בקלות.
  6. סדר במטבח, זה אחד הדברים שהכי עוזרים לתפקוד נכון. בכל מטבח יש המון מוצרים, כלים ואביזרים לכן תכנון האחסנה במדפים או מגירות נפרדות, אמור ליצור סדר ולעזור למשתמשים למצוא כל דבר בקלות.

חזרה לעמוד: טיפים לעיצוב הבית

שתפו את הטיפ

אודות הכותב

Close Panel

שתפו אותנו בטיפים שלכם!

דילוג לתוכן