טיפים לאימון אישי

2 דק’ קריאה

הקמתם משפחה ואתם חושבים על היום שבו תשאירו את הכל מאחור ואיך יראה היום שבלעדיכם ?
במידה ואתם זוג ללא ילדים ורכשתם דירה ולא עשיתם צוואה … עלול למצוא עצמו בן הזוג שנותר לבדו מחלק שליש מרכושו המשותף עם האחים / הורים של בן הזוג המנוח על פי דיני ירושה!
כאשר אין צוואה הדדית שמגדירה את הציווי של כל אחד מבני הזוג הנותרים עלולים להיתבע גם כשהם בטוחים שהם היורשים הטבעיים . טיפ: ערכו צוואה ושנו אותה בהתאם למצב המשתנה בחייכם . הסכם ממון מתקיים רק בחיי בניי הזוג שכרתו אותו ולאחר המוות הוא מתבטל .
במידה ויש רכוש וממון שאינו משותף ובני הזוג רוצים להבטיח אותו (לעיתים ההורים של צד אחד נתנו סכומים / דירה וכו’) ירצו להבטיח שלא יתחלק בזמן גירושין . רק אם לא תוכח חזקת שיתוף בין בניי הזוג על הנכס רק אז יתקיים הסכם ממון שכזה, לדוגמא: דירה שניתנה אפילו בירושה או מתנה ובן הזוג היורש משכיר את הדירה ולוקח כסף מהחשבון המשותף לשיפוץ או לתיקונים שוטפים מהתקציב המשפחתי ויוכח שעשה זאת … תהיה חזקת שיתוף גם על נכס שניתן בירושה או מתנה!
במידה ואתם מתביישים או דוחים את השיחה עם בן הזוג בנושא הסכם ממון תשאלו את עצמכם מהי באמת רמת התקשורת והאמון השוררים בינכם ותמיד כדאי להיוועץ עם אנשיי המקצוע : עורכי דין, מגשרים ויועצים זוגיים . טיפ: תבקשו מאקטואר לייעץ לכם יעוץ פיננסי זוגי ושיסביר בעדינות לבן הזוג בשיחה על תכנון מס והחזרים כיצד להימנע ממצבים שמניתי פה.

חזרה לעמוד: טיפים לאימון אישי

הכותב הינו מגשר ובעל הכשרה ביחסיי ממון במשפחה מטעם אונ’ בר אילן ומוסמך לגירושין בשיתוף פעולה.

שתפו את הטיפ

אודות הכותב

Close Panel

שתפו אותנו בטיפים שלכם!

דילוג לתוכן