טיפים לעיצוב הבית

2 דק’ קריאה

הם היו כאן בשנות השישים והשבעים. בשנות השמונים הם נעלמו ופינו את מקומם לצבעוניות והפלסטיק, והיום הם חוזרים ובגדול. חיפויי קיר הם המילה האחרונה בתחום עיצוב הבית, ויש המון אפשרויות.
בשנות השישים והשבעים חדרו לבתים חומרי גלם טבעיים בהשארת “גל ההיפים והטבע” שהחדיר גם את הטקסטיל הרקום, כלי הקרמיקה, הצמחים המטפסים ועוד. הבית הפך להיות משהו מאוד טבעי וחמים, מעוצב עם עבודות יד שהעניקו הרגשה כפרית וביתית גם הקירות לא נשארו עירומים. היה זה אך טבעי להיכנס לבית שקיר אחד בסלון שלו חופה באבנים, עץ ועוד. זה לכאורה עטף את הבית מבפנים וחידד את תחושת הביתיות והחום. היום חיפויי הקיר חוזרים, עם השינויים המתבקשים והיכולות הטכנולוגיות העכשוויות של חומרי גלם חדשים, טקסטורות מעניינות ומרקמים מעוצבים. אל תשאירו את הקירות עירומים, חפו אותם בלוחות עץ, אבן או בריקים ותראו איך כל מי שנכנס אליכם הביתה, מרגיש מיד בנוח. זה מעטפת פנימית מאוד חמימה בכל בית.
הנה כמה טיפים לחיפויי קיר בבית:

  1. המטבח הוא אזור מאוד פעיל ודינמי בבית. בהרבה בתים הוא פתוח אל חדר האורחים והוא מושך הרבה תשומת לב. חיפויי קיר מאוד מומלצים למטבח, הם מעצימים את המראה שלו ומשדרגים את עיצוב ארונות המטבח. למטבח בסגנון כפרי, אפשר להתאים אריחים של לבני בריק בצבעים ניטרליים שיחדדו את תחושת הכפריות והטבע. לחלופין אפשר גם לשלב פסיפסים מזכוכית או אריחים מצוירים, שמככבים בכל מטבח בטוסקנה. במטבח מודרני ניתן לחפות את הקירות בחיפוי משיג או אבן שיוצרים אפקט מרשים בעיצוב מינימליסטי יוקרתי.
  2. בנושא של חיפויים נראה כי אפילו הקירות הם לא הגבול כי יש המחפים הן את הקירות החיצוניים של הבית והן הפנימיים. חומרי הגלם הם רבים החל מעץ וכלה באריחי פסיפסים, אריחי פורצלן, קרמיקה ובטון. אבני חיפוי ובריקים. כמובן שיש לבצע התאמה של סוג החיפוי לעיצוב שרוצים להשיג.
  3. כדי להשיג נוכחות חזקה בחדר האורחים, מומלץ לבחור בחיפויי קירות מעץ היוצרים אפקט מרשים, מיוחד ומושקע. למרות שמדובר בעץ, הם מתאימים לבית גם בסגנון כפרי וגם בסגנון מודרני ומצליחים ליצור אווירה בכל מקום, תלוי בסוג החיפוי. העץ הוא חומר שחודר היום לכל סגנון, ומחליף הרבה פעמים את השיש. אפשר לצפות את הקיר בפרקט מעץ מלא, סידר, איפאה או טיק. הם מעניקים עיצוב יוקרתי וגם מספקים בידוד תרמי מעולה לכל בית.

חזרה לעמוד: טיפים לעיצוב הבית

שתפו את הטיפ

אודות הכותב

Close Panel

שתפו אותנו בטיפים שלכם!

דילוג לתוכן